Dosyasının yeniden açılması için ailesi AYM’ye başvurdu

Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümüyle ilgili olarak ailesi dosyanın yeniden açılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden ve dosyası takipsizlikle kapatılan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ailesi dosyanın yeniden açılması talebi ile Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

12 Nisan 2018’de bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen Rabia Naz Vatan soruşturmasında takipsizlik kararı verilmişti. Baba Şaban Vatan karara tepki göstererek itirazda bulunmuş ancak Giresun Sulh Ceza Hakimliği takipsizlik kararına yöneltilen itirazı reddetmişti. Bunun üzerine Rabia Naz Vatan’ın ailesi hukuki girişimleri başlatacağını ifade etmişti.


Bugün, İstanbul Barosu tarafından oluşturulan Rabia Naz Vatan’ın Ölümünü Araştırma Komisyonu avukatları Kemal Aytaç, Seher Eriş, Baran Kaya, Medine Turantaylak, Gültennur Batmaz, Özlem Burçin Şahan, İsmail Emre Telci, Ekin Baltaş, Fatoş Gürbostan aracılığıyla yapılan başvuru dilekçesinde, dosyanın yeniden yargılanması, 17, 36 ve 40’ıncı maddelerin ihlalinin tespiti ve bir milyon maddi manevi tazminat talebinde bulunuldu.

CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü de avukatları yalnız bırakmadı. Başvurunun ardından avukatlarla değerlendirmede bulunan Süllü “Bu olayın aydınlanması için gereken ne ise yapacağız” ifadelerini kullandı.

"PES ETMEYECEĞİZ"

Rabia Naz dosyasının yeniden açılması için yapılan başvuruyu sosyal medya hesabı Twitter üzerinden duyuran Şaban Vatan;

“Az önce İstanbul’dan avukatlarımızdan gelen bilgi:
Anayasa Mahkemesi’ne Rabia Naz’ımızın dosyasının açılması talebi ve ihmallerin soruşturulmasının başlatılması talebinin aile olarak adımıza başvurusunun yapıldığının bilgisini aldım.
Sonsuz Minnettarız Duyarlı Avukatlarımıza.
Asla pes etmeyeceğiz, katiller cezasını çekene kadar.” ifadelerine yer verdi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ