'Diyanet ağı' sadece öğrencileri değil subayları da sarmış

Okullarda her türlü konferans, seminer ve eğitim faaliyeti yürüten Diyanet İşleri Başkanlığı'nın benzer şekilde subay ve polislere de eriştiği ortaya çıktı.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, imam hatip okullarında çok sayıda seminer düzenlerken, MEB'in eğitim faaliyetlerinin bir bölümünü dini organizasyonlara, tarikat ve cemaatlere devretmesi de tartışmaların odağında.

Ancak Diyanet'in faaliyet alanının okullarla sınırlı kalmadığı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bu ağa dahil edildiği ortaya çıktı.

Erbaş askeri okullarda subaylara, askeri öğrencilere ve polislere seminer verdiklerini söyleyen Erbaş, yetkisini aşarak öğretmenlere, "Öğretmenler, Diyanet, ilahiyat olarak ulaşabileceğimiz herkesi doğru dini bilgiyle donatmamız lazım" diye seslendi.

MEB ile iş birliğine dair detaylar da veren Erbaş, "Periyodik toplantılar yapıyoruz. İmam hatiplerde eğitim daha nitelikli nasıl olmalı, bunun gayreti içerisindeyiz. Altı ayda bir il müftüleri toplantısı yapıyoruz. Bir toplantımıza tüm ilahiyat fakülteleri dekanlarını davet ettik. İlahiyat-Diyanet işbirliği konularını görüştük. Din Öğretimi Genel Müdürümüzü ekibiyle de birlikte davet ettik. Benzer toplantıları yaptık" ifadelerini kullandı.Kaynak: AHVAL
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ