Disipline sevk edilen CHP’li Kocasakal, Çiçek ve Sevigen ilk defa konuştu

CHP’nin boykot kararına rağmen CNN Türk yayınına katıldığı için ihraç talebiyle disipline sevk edilen Ümit Kocasakal, İrem Çiçek ve Mehmet Sevigen’den parti yönetimine eleştiri geldi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimi CNN Türk kanalına boykot kararı aldıktan sonra söz konusu ekranda gözüken eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Dursun Çiçek’in kızı avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen’i ihraç talebiyle disipline sevk etti.

ÜYELİĞİM KAYITLA, ROZETLE SINIRLANDIRILAMAZ


Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın haberine göre, “CHP üyeliğim kütüğe yapılan kayıtla, rozetle sınırlandırılamaz” diyen Kocasakal, “Gerekçelerde haklılık payı bulunsa da alınan boykot kararını doğru, tutarlı, partinin ilkelerine uygun bulmuyorum. Bunlar bir yana, boykot kararında deniyor ki ‘Tıpış tıpış oturacaksınız’. Bu partide biat kültürü, emir komuta zinciri olmaz; bizim partimize yakışmaz” ifadelerini kullandı.

AKADEMİK, HUKUKÇU, BARO BAŞKANI KİMLİĞİYLE DAVET EDİLİYORUM

Böyle bir yasaklamayı kabulünün mümkün olmayacağını söyleyerek, “Bu kanallara CHP üyesi olduğum için değil akademik, hukukçu, baro başkanı kimliğiyle davet ediliyorum” diye konuştu.

AKTİF GÖREV ALMAYAN BİR ÜYEYE UYGULANMASI DEMOKRATİK DEĞİL

İrem Çiçek de, “Boykot kararından önce söz verdiğim bir programa çıktım ve sözümün arkasında durdum. Bu konuyu tartışmayacağım da ne yapacağım? CHP’nin yönetiminde yer alan bir kişi boykot kararına uyabilir; ama bu kararın CHP’de aktif görev almayan bir üyesine karşı uygulanmasını da demokratik olarak görmüyorum” dedi.

PENGUEN DÖNEMİNDE GEZİ DAVASINDA ALINSAYDI BU KARAR

CHP’nin boykot kararını içine sindiremediğini belirterek, “Karara saygı duymakla birlikte doğru bulmuyorum. Penguen döneminde, Gezi davasında alınsa bu karar anlardım” savunması yaptı.

İKİ AYDIR EKRANLARA ÇIKMIYORUM, ONLAR NE HİZMET ETTİ Kİ

Sevigen ise şunları kaydetti: “Yasak koydukları televizyon kanalına çıkmadım. İki aydır da ekranlara çıkmıyorum. Ama iki ay önce A Haber, Akit tv, Ulusal Kanal, Cem Tv’ye çıktım. Çıktığım kanallarda yasak yok. CNN Türk dışında yasak koymadılar, nasıl oldu anlamıyorum. Ben partinin ikinci kurucu başkanıyım. 12 Eylül’den sonra biz geldik kurduk. Onlar ne hizmet etti ki beni disipline veriyorlar. Toptan gitmemizi istiyorlarsa bahane bulmaya gerek yok.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ