Davutoğlu Demirtaş’ın görüşme teklifine yanıt verdi

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu cezaevinde bulunan HDP eski eş başkanı Demirtaş'ın sözlerine yanıt verirken, "Terörle arasına mesafe koymayı başarmış herkes ile görüşürüz" dedi.


Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Edirne F Tipi Cezaevin’de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisine yönelik, “Davutoğlu ile yan yana gelip konuşmamız Türkiye’de özgürlükler için faydalı olacaktır” sözlerine yanıt verdi.

Davutoğlu, “Prensip olarak Türkiye’de demokrasiye inanmış, terörle arasına mesafe koymayı başarmış herkes ile görüşmeyi bu ülkenin geleceği açısından doğru görürüm” dedi. Demirtaş’ın sözleri sonrası açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da üç şartla Demirtaş ile görüşeceklerini kaydetmişti.


Sözcü’den Müslim Evci’nin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, Edirne F Tipi Cezaevin’de tutuklu bulunan Demirtaş’ın kendisine yönelik sözlerine şöyle yanıt verdi:

“Prensip olarak Türkiye’de demokrasiye inanmış, terörle arasına mesafe koymayı başarmış herkes ile görüşmeyi bu ülkenin geleceği açısından doğru görürüm. Bu bağlamda geçmişte de sert siyasi mücadelede bulunduğumuz liderler ile de bir araya gelmekten hiç çekinmedim.”

Özdağ da, “Biz terör örgütleriyle konuşmayız. Onlarla masaya da oturmayız. Ama şiddete çanak tutmamak, ülkenin milli bütünlüğüne saygı duymak ve terör yapılanmalarına mesafe koymak şartıyla bu ülkenin her partisi ve siyasetçisiyle konuşabiliriz” diye konuşmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ