Cübbeli Ahmet yalanladı gazeteci Çelik para transferini açıkladı

Cübbeli Ahmet “at etli sucuk” skandalını yalanladı ama gazeteci Celal Eren Çelik, iki şirket arasındaki para transferini ortaya çıkardı.


Tarım ve Orman Bakanlığının yayınladığı listede, sucuklarında at eti tespit edildiği belirtilen bir kasabın kendisi ile bağlantılı olduğu iddialarına Cübbeli Ahmet’ten yanıt geldi, “Yalan ve iftira” dedi. Ancak bilgiyi kamuoyuna ilk kez taşıyan gazeteci iki şirket arasında para transferini ortaya çıkardı.

‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile bağlantılı olduğu iddia edilen Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi tarafından üretilen sucuklarda at eti tespit edildi. Ünlü, söz konusu iddialar ardından firmayla alakası olmadığını savunurken, iddiayı gündeme getiren gazeteci Celal Eren Çelik, “Vuslat Derneği, hiçbir alakası olmadığını belirttiği LALEGÜL TV’ye aylık 120 bin TL neden transfer ediyor?” diye sordu.


SKANDAL TARIM BAKANLIĞI LİSTESİYLE ORTAYA ÇIKTI

Olay, Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaşmasıyla patladı. 91 firmanın yer aldığı listede, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile bağlantılı olduğu belirtilen Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketinin ürettiği sucuklardan at eti çıktığı belirtildi. Gazeteci Celal Eren Çelik, bakanlığın yayınladığı listedeki Lalegül detayını sosyal medya hesabından paylaştı.

TÜMÜ YALAN VE İFTİRA

Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“Celal Eren Çelik isimli bir müfteri, bana ait şirketin ürettiği sucuklardan at eti çıktı diye bir haber yapmış. Tele1 ve ABC Gazetesi gibi internet siteleri de bu habere mal bulmuş mağribi gibi atlayarak bunu yaymaya çalışmışlar. Bunların tümü yalan ve iftiradan ibarettir. Benim konuşma yaptığım Lâlegül TV şirketi ile hiçbir ortaklığım ve hissem bulunmamaktadır. Ben de bu olay üzerine televizyonun yetkililerine sorduğumda onlar: ‘Lalegül ismi markalaştıktan sonra uncusundan, elbisecisinden, hastanesine kadar her türlü alanda ‘Lalegül’ ismi kullanılmaktadır. Bunların Lalegül TV ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. İsim benzerliğinden başka hiçbir alakamız yoktur. Bizim yayıncılıktan başka hiçbir ticari faaliyetimiz, üretim ve satışla ilgimiz alakamız olmadı.’ dediler.”

Lalegül TV de konu hakkında açıklama yaparak, “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan denetlemeler sonucu açıklanan gıda ürünlerinde hile yapan firmalar listesinde yer alan “Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda San. Tic. LTD. ŞTİ.” ile Lalegül TV ve Lalegül FM kurumlarımızın hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır” dedi. Haberlerle ilgili gerekli hukuki işlemlerin başlatılacağı kaydedildi.

GAZETECİDEN YANIT

Celal Eren Çelik ise, Ünlü’nün açıklamalarının ardından şunları söyledi:

“Cübbeli seninle mahkemede hesaplaşacağız… İşiniz gücünüz din, Allah, kitap diyerek milleti sömürmek… En son geçen sene vakfına tahsis edilen resmi plakalı aracı belgelediğimde beni mahkemeye veriyordun, hala vereceksin. Hodri meydan… Siz o masalları cemaatinize anlatın.

Cübbeli Ahmet sana buradan soruyorum: Hiç bir alakan olmayan LALEGÜL TV’ye aylık 120 bin TL sponsorluk anlaşması için Vuslat Derneği neden ödüyor? Bu anlaşmanın altına imza atan Gürsel Yıldız kim? Vuslat Derneği ile İsmailağa Cemaati ardındaki bağlantı nedir?

Cübbeli Ahmet… Sen bir ara videolarında cemaatine pazarladığın yanmaz kefeni de inkar etmiştin değil mi?”

VAKIF PARALARINI KULLANMA YÖNTEMİ

Cüppeli Ahmet’in sohbetlerini yayınlayan Lalegül TV’de sadece Cüppeli’ye yakın şirketlerin ürünlerinin reklamlarını yayınlıyor. Cüppeli’ye yakın vakıflara yapılan bağışların kullanımının kolaylaştırılması için ise Cüppeli’nin yayınlanan sohbetleri karşılığında sponsorluk anlaşmasıyla vakfın parası Lalegül TV şirketine aktarılıyor ve para kolayca kullanılabiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ