CNN Türk'ten CHP'ye 'Bizi boykot etmeyin' ricası

Demirören Medya’ya geçmesiyle bir süredir hükümet yanlısı yayın politikası yürüten CNN Türk hakkında CHP’nin “boykot” kararı aldığı belirtiliyordu.


CHP’nin aldığı belirtilen boykot kararına göre artık hiçbir parti CNN Türk yayınına katılmayacak. Boykot iddiasının ortaya çıkması üzerine CNN Türk yöneticilerinden CHP’ye “Bizi boykot etmeyin” ziyareti yapıldığı öğrenildi.

Birgün’ün haberine göre CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı, Ankara Temsilcisi Dicle Canova ile Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Okan Konuralp ile iki saati aşkın bir görüşme gerçekleştirdi. 

Görüşmede CHP’nin CNN Türk ekranlarında yer alacak üyelerini disipline sevk edeceğine yönelik haberler gündeme geldi. CNN Türk yetkililerinin parti yönetiminden, böyle bir karar almamalarına yönelik talepte bulunduğu öğrenildi. 

CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger boykot iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada “Parti tabanında CNN Türk’ün yayın politikası nedeniyle tepki geldiğini ve ciddi bir rahatsızlık” olduğunu söyledi. Aksünger, konunun parti meclisinde konuşulduğunu ve kendisinin de bir aydır CNN Türk’e çıkmadığını aktardı.

Aksünger “Bu yeni değil zaten. Belli bir yayın politikası içinde objektif yayın politikalarını gütmeyen yayın mecraları ile ilgili alınmış karar vardı. Uymaya çalışıyorduk” dedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ