Cihangir İslam’dan Soylu’ya: Allah belanı versin!

Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam, CHP’li belediyelerin koronavirüs salgınında mağdur olan vatandaşlara yardım toplanmasını engelleyen Süleyman Soylu’nun bir televizyon programındaki sözlerine “Allah belanı versin” diyerek sert tepki gösterdi.


Saadet Partisi’nden istifa eden Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sert sözlerle eleştirdi.

Bağımsız vekil İslam, twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanıdı: “TBMM kürsüsünde söylediğim ‘Allah belanı versin’ ifadesi bir kişiye, gruba yönelik değil bir aktarımdı. Şimdi CNNTURK’te belediye yardımları konusunda Süleyman Soylu’yu dinliyorum. Bir insan, hekim ve siyasetçi olarak gönül rahatlığı ile kendisine söylüyorum: Allah belanı versin” dedi.

 

BAKAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

Soylu, katıldığı canlı yayında, “Bugün Cumhurbaşkanımız da söyledi. Devlet içerisinde devlet olmaya müsaade etmeyiz. Böyle bir şeye imkân tanımayız. Yeni bir yol açılmasına müsaade etmeyiz. Bu yolun başka istismarlara ulaşmasına müsaade etmeyiz. “Bunu isteyenler 6-7 Ekim olaylarını yaptı. Dediler ki ‘ biz özerklik ilan ediyoruz. Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan bize böyle talimat verdi.’ Ben İçişleri Bakanıyım işkillenmek benim en doğal hakkım.  Acaba birileri bu karşı karşıya kaldığımız ve bütün dünyanın karşı karşıya kaldığı bu süreçten bir başka anlam mı çıkarmaya çalışıyor. Merkezi hükümetle yerel hükümet gibi daha önce terör örgütünün ülkemize sokmaya çalıştığı bir anlayışı son iki günde yardım kampanyası bahane edilerek bir şey ortaya konulmasından endişe ettiğimi, halk tabiriyle işkillendiğimi ve İçişleri Bakanı olarak da görevimin tam da bu işkillenmeler olduğunu burada paylaşmak isterim.”” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ