CHP’li Erkek: Soylu ile Gül’ün YSK üyelerini aradığını duyuyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK üzerindeki siyasi baskı söylemlerini yineledi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kurul üyelerini aradıklarını iddia etti.


BirGün’e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, yerel seçimler sonrası tartışmalı kararlara imza atan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri üzerinde iktidarın baskı kurmaya çalıştığını ifade ederek “İçişleri Bakanı ile Adalet Bakanı’nın YSK üyelerini aradığını duyuyoruz” dedi.

DELİLLERİ PARTİ YERİNE SAVCI POLİS TOPLUYOR


Seçimlerin siyasi partiler tarafından yapıldığını ve seçim kurullarının bunun denetimi ve gözetimi ile görevli olduklarının altını çizen Erkek, şunları söyledi: “Seçimler sonuçlandıktan sonra da siyasi partiler itirazlarını yaparlar, itirazlarını kanıtlayacak delillerini toplar, kurullara sunarlar. Şimdi ise bir siyasi parti, AK Parti hukuksuz itirazlar yapıyor, delilleri devletin bakanı, savcısı, polisi topluyor. Bakanlar kararda etkili olmak için YSK üyelerini arıyor. Bütün bunlar parti devletine dönüştüğümüzün en önemli göstergesi. Devlet bu seçimde iktidarın yanında taraf…”

SEÇMEN KÜTÜKLERİ YSK’NIN NAMUSUDUR

Seçim takvimi başladığı andan itibaren seçmen kütüklerinin artık YSK’nin mülkiyetine geçtiğini de belirten Erkek, “Kütük YSK’nin namusudur. Bunu da tartışmaya açarsanız, Türkiye artık seçim yapamaz duruma gelir” ifadelerini kullandı.

DARBECİLER BİLE YAPMADI

Seçimlerin iptali tartışmalarına da değinen Erkek, bu durumda ortaya çıkacak durumun bedelini iktidarın ağır bir şekilde ödeyeceğini ifade ederek, “Bunu darbeciler bile yapmadı” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ