CHP Man Adası dekontlarını tasdik ettirmek istedi ancak noterler korkudan yapmadı

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında ortaya çıkardığı Man Adasına ilişkin para transferleri sonrasında savcılık belgelerin peşine düşmüştü.
Geçen hafta ortaya çıkan Man Adası belgelerine ilişkin noterlerin de korkudan dolayı tasdik işlemi yapmadıkları ortaya çıktı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akrabaları ve yakınlarının Man Adası'ndaki bir şirkete gönderdikleri paralara ilişkin belgelerin savcılığa teslim aşamasında ilginç olaylar yaşandığı ortaya çıktı.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Halk Tv'de dün akşam katıldığı 'Türkiye Nereye' programında CHP yönetiminin belgeleri savcılığa teslim etmeden önce tasdik ettirmek istediğini söyledi. Sağlar, noterlerin bu işlemi yapmaktan korktuklarını açıkladı. Sonunda 'bir cesur noter'in çıktığını ve belgeleri tasdik ettiğini belirten Sağlar, şunları söyledi:


"Hangi hale geldiğimizin bir göstergesi. Bu belgeleri ne olur ne olmaz yargıya güven şaibeli olduğu için, çok da iyi olmadığı için bir notere tasdik ettirmek istediler. Yani Pazartesine kalmasının nedeni o. Noterler korktu bu işlemi yapmadılar. Bir cesur noter etiğine sahip birisi yaptı da ondan sonra götürüp teslim ettiler."
(artıgerçek)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ