Cep telefonunda Gülen'in videolarını izlediği gerekçesiyle gözaltı

Adıyaman'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Cep telefonunda Fethullah Gülen'e ait videoları izlediği gerekçesiyle gözaltına alındı.
Adıyaman'da 'akademisyenlerden sorumlu imamı' olduğu iddiasıyla aranan İ.B. ve 2 yardımcı doçent cep telefonuna yüklü 'Falcon' ile görüşme yapıp, Gülen'in videolarını izledikleri gerekçesiyle silahlarla gözaltına aldı. 

Adıyaman’da, Gülen cemaatine yönelik operasyonda bir otomobilde, ‘akademisyenlerden sorumlu imamı’ olduğu iddiasıyla aranan İ.B. ve üniversitede halen görevli 2 yardımcı doçent doktor, cep telefonuna yüklü ‘Falcon’ ile görüşme yapıp, Fetullah Gülen’in videolarını izledikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şubesi ekipleri, kentte önceden belirlenen 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, adreslerden birinin önündeki park halinde bulunan otomobilde, para saydıkları ve Fetullah Gülen’in videolarını izlerken cep telefonuna yüklü ‘Falcon’ ile görüşme yaptıkları gerekçesiyle 3 kişi yakalandı.

Gözaltın alınan şüphelilerin, ‘akademisyenlerden sorumlu imamı’ olduğu iddiasıyla aranan İ.B. ile Adıyaman Üniversitesi’nde görevli yardımcı doçent doktorlar H.P. ve R.K. olduğu belirlendi. Araçtaki 3 bin lira para ile İ.B.’ye ait ‘Falcon’ yüklü cep telefonuna el konuldu.

Diğer adreslerde yapılan aramada ise Adıyaman Üniversitesinde doktor S.Ç., araştırma görevlisi L.A. ile aile hekimi O.S. ve A.T. gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 7 şüpheli, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ