Cadı Avında bugün (31 Ocak 2017)

Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel kıyım aralıksız devam ediyor.
SİVAS

Sivas merkezli 16 ilde düzenlenen cadı avında gözaltına alınan aralarında eski polis müdürü ve amirlerin de bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

15 Temmuz sonrası kanun hükmündeki kararname ile Sivas Emniyet Müdürlüğü ve Sivas Polis Meslek Yüksekokulu'ndaki görevlerinden uzaklaştırılan emniyet müdürü ve emniyet amirlerine yönelik operasyon düzenlendi.


Sivas merkezli olarak Ankara, İstanbul, Kırşehir, Aydın, Kütahya, Kayseri, Konya, Samsun, Kahramanmaraş, Erzincan, Isparta, Kırıkkale, Yozgat, Bursa ve Muğla illerinde eş zamanlı çok sayıda ev arandıç 36 kişi bu aramalar sırasında gözaltına alıdı. 

Gözaltında bulunan eski emniyet personellerinden H.Y., A. B., N. K., M. D., Ö.D., H.Z., H. A. ve K.R.K. bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gerekçe olarak ise sunulan tek delil Bylock fişleme listeleri oldu.

DENİZLİ

Pamukkale Üniversitesi'nde yapılan operasyonunda 15 akademisyen gözaltına alındı. 

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince PAÜ'de aralarında profesörlerin de bulunduğu 22 üniversite çalışanına yönelik operasyon düzenlendi.

PAÜ Tıp Fakültesi ağırlıklı olmak üzere üniversitenin çeşitli birimlerinde görev yapan akademisyenlerden 15'i gözaltına alındı.

Akademisyenkerin ikametleri ile üniversitedeki odalarında arama yapıldı.

MALATYA
Malatya merkezli 4 ilde, gözaltına alınan 21 kişiden ikisi tutuklandı. 19'u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 21 kişinin tamamı mesleklerinden ihraç edilen öğretmenlerdi. 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ