Bodrum'da bir otel koronavirüsüne yakalanan taşeron işçileri depoya kapattı

Bodrum’da bir otelde çalışırken koronavirüsüne yakalanan 2 işçi, 4 gündür demir saclardan yapılmış bir depoda bekletiliyor.

Gazete Karınca'nın haberine göre, Diyarbakır ve Urfa’dan gelen ve Bodrum'un Torba Mahallesi'nde bulunan Vogue Hotel'de çalışan 2 işçi koronavirüsüne yakalandı.

27 Temmuz’da testleri pozitif çıkan Mehmet Altun ve Halil Kabur isimli işçiler, depo olarak kullanılan bir yerde karantinada tutuluyor.


Sıcaklığın 40 derecenin üstünde olduğu bölgede demir saclardan yapılmış depoda kalan işçiler, insani koşullardan uzak bir şekilde bekletiliyor. Mezopotamya Ajansı’na telefonla ulaşan işçi Mehmet Altun, kaldığı otel odasından başka odaya geçileceği söylenerek, depoya götürüldüğünü söyledi. Sıcak havada demir saçtan yapılmış yerde kalmak istemediğini belirten Altun, “Valiliği, kaymakamlığı, 112’yi, emniyeti aradım. Hepsi birbirine yönlendirdi. Bir çare bulamadık. Otelin personeli de virüse yakalanmış ama onlara otel içerisinde oda verilmiş. Biz taşeron işçi olduğunumuz için sıcağın altında kalmak zorunda bırakılıyoruz” dedi.

Yemeklerinin düzenli getirilmediğini belirten Altun, kendilerine su bile verilmediğini dile getirdi. Bu nedenle ilaçlarını da düzenli kullanamadıklarını aktaran Altun, “Normal bir grip hastalığına yakalanmadık, bize yapılan bu muamele insanlık dışıdır. Tedavimi düzgün yapamadığım için bugün öksürüklerim arttı” diye konuştu.

Altun, sağlık haklarına erişemediklerini dile getirirken, tedavilerinin düzenli bir yerde yapılması için seslerinin duyulmasını istedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ