Bişkek Büyükelçisi şov yaparken itirafta bulundu: 35 milyon dolara camii yaptık

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te, Bişkek Müftülüğü’nün düzenlediği iftar programına katılan Türkiye Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Hizmet Hareketi’ne mensup eğitim gönüllülerinin de iftara davet edildiğini görünce şov yapmaya başladı.
Hizmet Hareketi mensuplarının iftar programında olmasından rahatsız olan Büyükelçi Fırat, salonu terk etti. Salondan ayrılırken şov yapan Büyükelçi Fırat, itirafta bulundu. Büyükelçi Fırat, görevlilere tepki gösterirken çekilen video da “Ben sana geleceğim 35 milyon dolara camii yapacağım. Sen beni teröristlerle aynı yere koyacaksın” itirafında bulundu.


İftar öncesi yaptığı şov ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güzelleme yapan Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat, Bişkek’e yapılan camiinin bir rüşvet olduğunu itiraf etmiş oldu. İftara davetli kişilerden haberdar değilmiş gibi giden Büyükelçi Fırat, yaptığı şov ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözüne girmeyi başarmış olabilir. Fakat “35 milyon dolara camii yaptık” ifadesi Erdoğan iktidarının, devlet imkanlarını kullanarak siyasi amaçları doğrultusunda rüşvet amaçlı yatırım yaptıklarının deşifresi oldu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ