Bir hafta da Hizmet Hareketi'nden 967, IŞİD’ten 22 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta 1.821 operasyon yapıldığını, Gülen Cemaati ile irtibatı olduğu gerekçesiyle 967 kişinin, IŞİD'le ilgili ise sadece 22 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Bakanlık ayrıca 1.327 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma takip ve işlem yapıldığını açıkladı.

Jandarma Özel Harekât (JÖH), Polis Özel Harekât (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ile İç Güvenlik Operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca geçtiğimiz hafta 1.821 operasyon yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın verilerine göre bu operasyonlarda Gülen Cemaati ile irtibatı olduğu gerekçesiyle 967 kişi gözaltına alınırken, sadece 22 kişi IŞİD üyeliği iddiasıyla gözaltına alındı. Öte yandan PKK’dan 132, aşırı sol iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.


1327 SOSYAL MEDYA HESABI TAKİP EDİLDİ

Terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 1.327 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 588 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELEDE

836’sı denizlerde olmak üzere toplam 8.452 düzensiz göçmen yakalanmış, düzensiz göçmenlerin yasadışı yollarla yurtiçine girmesine ve yurtdışına çıkmasına aracılık eden 83 organizatör gözaltına alınmıştır.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ