'Bir dergi kapağı için 22.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı'

Amerikalı Gazeteci Lindsey Snell, Gazeteci Cevheri Güven'in bir dergi kapağı için 22.5 yıl hapis cezasına çarptırılmasını röportaj yaparak haberleştirdi.



Türkiye sınırında iki yıl önce tutuklanan ABD'li gazeteci Lindsey Snell, eski Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Cevheri Güven'le ropörtaj yaptı. İngilizce olarak www.ozy.com'da yazılı ve görüntülü olarak yayınlanan röportajda, şu an Almanya'da sürgünde olan Gazeteci Güven'in mesleğinden dolayı çektiği sıkıntılara yer verildi.  


Gazeteci Güven için 'Bir dergi kapağı için 22.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı' denilen haberde, Güven'in Erdoğan'ın şehit cenazesi önünde selfi çektiğini gösteren kapak fotoğrafından dolayı ceza aldığı belirtiliyor. 




Haberde, Gazeteci Güven'in Türkiye'den nasıl çıktığı, şu an neler yaptığı, yaşadığı sıkıntılara yer verildi. ABD'li Gazeteci Snell haberi kişisel twitter hesabından da paylaşarak, 'Almanya'da iltica talebinde bulunan sürgündeki Türk gazeteci @cevheriguven hakkında bu videoyu  çektim ve düzenledim. Bir dergi kapağı için 22.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı' notunu düşerek paylaştı.

 
Ozy.com'da yayınlanan röportajı orjinal dilinde okumak için Tıklayınız...




 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ