Binali Yıldırım tiyatrosu!

Türkiye, onlarca terör saldırısında yüzlerce kayıp verirken Başbakan dalga geçer gibi konuştu: Canlı bomba eyleminin onlarcası önleniyor, zaman zaman bir iki tane de kaçıyor!
Binali Yıldırım, son dönemde üst üste gelen terör saldırılarına ilişkin olarak hem "Tehdidi küçümsememek lazım" dedi hem de dalga geçer gibi bir açıklama yaptı...

Kahramanmaraş'ta gazetecilere konuşan Yıldırım, "Tehdidi küçümsediğimiz zaman bu sefer kendi sonuçlarından kendiniz zarar görüyorsunuz. İcap ediyorsa ilave yetkiler de vereceğiz" dedi.

Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:


"Türkiye’de esas itibariyle iki tane istihbarat kuruluşumuz var. Bir MİT, ağırlıklı olarak dış ama kısmen iç istihbaratla da sorumlu köklü bir kuruluşumuz. Bir de Emniyet istihbarat servisimiz var. Bu olaya mahsus söylemiyorum ama genel anlamda bir yerde bir koordinasyon problemi varsa bunu gözden geçireceğiz.

"Bir iki eylem kaçıyor"

Olayın yapılış şeklinden bahsettim ben. Yani bu şu anlama gelmiyor, ‘imkan ve kabiliyetleri yok, destek almıyorlar, herkes aklına geldiği gibi eylem yapıyor’ demedim. Canlı bomba eyleminin onlarcası önleniyor. Bir tane de iki tane de zaman zaman kaçıyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ