Beş yıldır çocuklarını göremeyen tutuklu 2 bin TL arıyor

Uzak cezaevine sürüldü, parasızlıktan 5 yıldır ailesi ziyaretine gelemiyor. Sonunda sevki çıktı ama 2 bin TL sevk masrafını aylardır ödeyemiyor.


Mersin’de ikamet eden evli ve iki çocuk babası Murat Ceylan, tutuklu kaldığı Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi’nden 5 yıl önce doluluk nedeni ile Manisa T Tipi’ne nakledildi. Ceylan Cumhuriyet Gazetesi’ne yolladığı mektupta, yol parası, konaklama gibi giderlerden dolayı 5 yıldır ailesinin kendisini ziyarete gelemediğini ve görüşemediklerini belirtti.

Tarsus T Tipi’ne sevkinin çıktığını ancak bu seferde 2 bin liralık sevk parasını ödeyemediği için gidemediğini belirten Ceylan, “3 ay oldu parayı karşılayamadım. Bu konuda aklıma gelen her kuruma yazdım ama bana yardım eden olmadı” dedi.


Devlet kurumlarından yardım isteyen Ceylan, “Bu süreçte eşim benden ayrıldı. Biri 14, biri 7 yaşında iki çocuğumu ve yaşlı annemi göremiyorum. 2 bin TL sevk parası istiyorlar. İki çocuğum için, en azından aydan aya beni görebilmeleri için aklıma gelen her kuruma dilekçe yazdım” dedi.

YARDIM EDEN OLMADI

Ceylan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne ve Mersin İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na mektup yollayarak yardım istediğini ancak yanıt alamadığını belirtti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ