Belediye CHP’ye geçince bakanlık yaptığı projenin parasını faiziyle istedi

Antalya’da AKP döneminde Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan 19.1 kilometrelik raylı sistemin parası, belediye CHP’ye geçince geri istendi. 250 milyon liraya mal olan proje için belediyeden 379 milyon lira talep edildi.


Antalya’ya, 2016 yılında 250 milyon TL’ye 19.1 kilometrelik raylı sistem yapıldı. Raylı sistemin açılışını da dönemin AKP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel ile birlikte AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptı. Belediye AKP’den CHP’ye geçince bakanlık projenin parasını istedi.

250 MİLYON İÇİN BELEDİYEDEN 379 MİLYON TL İSTENDİ


Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken söz alan CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Bakanlık olarak ‘Biz Antalya’ya 19.1 kilometrelik raylı sistem yaptık’ diyeceksiniz, arkasından da belediye değişti diye bunun parasını isteyeceksiniz. 250 milyona mal olan projenin yapımından bugüne maliyet artışlarını da ilave ederek, 379 milyon liralık bir parayı Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden istiyorsunuz” dedi.

BU GÖRÜLMÜŞ BİR DEVLET ANLAYIŞI DEĞİL

Arı, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, “Bu talebiniz ikinci etapla ilgiyse ikinci etap, Aksu’ya kadar devam eden ve EXPO sürecinde yapılan bir projedir ve Bakanlık tarafından yapılan bir projedir. Şimdi, orada belediye değişti, değişen belediyeden siz bunun parasını istiyorsunuz. Bu görülmüş bir devlet anlayışı değildir. İller Bankası şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi kaynağından kesmeye başladı. İstediğiniz bu para, Antalya halkının geleceğini ipotek altına sokacak” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ