Başkentte avukatlara sert müdahale!

Polis ‘çoklu baro’ teklifine karşı Ankara Kuğulu Park’ta nöbet tutan baro başkanlarını ablukaya aldı. Polis alanda nöbet tutan baro başkanlarına, avukatlara sert müdahalede bulundu.
Ankara’da baro başkanları ve avukatlar TBMM’de görüşülmekte olan ‘çoklu baro’ yasa tasarısına karşı Kuğulu Park’ta toplandı. Tepkilerini yasal sınırlar içerisinde göstermek isteyen avukatlar, Kuğulu Park’ta toplanan vatandaşlardan dilekçelerle imza toplayarak Meclis'e teslim etmeyi amaçladı.

Sosyal mesafe kurallarına uyulacağı öngörüldüğü için bu alanı seçen avukatlar polis engeliyle karşılaştı. Otobüslerle parkın etrafını abluka altına alan polis, barikatlarla parka girişleri kapattı. Parkın içerisinde çok sayıda polis bulundu.

Parkta bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ablukaya tepki gösterdi. ‘Parkı nasıl kapatırsınız’ diyerek barikatları kaldıran Mahmut Tanal’a avukatlar destek verdi. ‘Savunma engellenemez, Parkı aç’ sloganları eşliğinde avukatlar parka girmeye çalışınca itişmeler yaşandı. Barikatlar kısa süre için yaşanan karmaşa sırasında kısa süre için açıldı ancak polis kısa süre sonra yeniden barikatları kurdu.


Parkın içerisinde bulunan baro başkanlarına ise sert müdahalede bulunuldu. Polis ile baro başkanları arasında arbede yaşandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ