Barış bildirisini imzalayan akademisyenler de ihraç edildi!

OHAL Kapsamında 686 KHK ile çoğu barış imzacısı 330 akademisyen ihraç edildi.
Olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında 686 numaralı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlandı. Yayımlanan KHK ile 330 akademisyen ihraç edildi. İhraç edilen akademisyenler arasında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve geçen yıl SYKP Eşgenel Başkanlığı yapan Prof. Dr. Necla Kurul da var.

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan KHK ile toplam 4 bin 464 kişi memuriyetten ihraç edildi.

KHK ile 330 akademisyen ihraç edildi. İhraç edilen akademisyenlerin çoğu Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza atmıştı.


Listede, Marmara Üniversitesi'nden Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Yrd. Doç. Ceren Akçabay, Araş. Gör. Esra Demir Gürsel, Araş. Gör. Eren Paydaş, İletişim Fakültesi'nden Araş. Gör. Uraz Aydın,  Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç İsmet Akça, Araş. Gör. Alphan Telek

 

Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Necla Kurul, Yrd. Doç. Dr. Can Irmak Özinanır, Barış Ünlü, Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Meral Camcı, Marmara Üniversitesi’nden Yüksel Taşkın isimleri var
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ