Bank Asya yöneticisi Merkez Bankası'na atandı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Gülen cemaatine ait Bank Asya kapatılmıştı. Gülencilere açılan davalarda Bank Asya'ya 17 Aralık sonrası para yatıranlar 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla yargılandı.


Dava dosyalarında Bank Asya hesabı suç delili olarak gösterilirken, kapatılan Bank Asya'nın Kariyer Planlama ve İşe Alım Uzmanı, Merkez Bankası'na İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak atandı.

Patronlardünyası'nın haberine göre Merkez Bankası'nda İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sinan Binbir geçtiğimiz günlerde görevden alınmıştı.


Daha önce Gülencilere ait Bank Asya'da Kariyer Planlama ve İşe Alım Uzmanı olan Doğan Başar, Merkez Bankası’nda Sinan Binbir'in yerine görevlendirildi.

Başar'ın üniversitelerde Bank Asya’nın öğrencilere sunduğu kariyer fırsatlarını anlattığı ve “etkili CV hazırlama yöntemleri” ve “öğrencilerin iş başvurusu ve mülakat süreçlerinin verimliliği” konusunda da konferanslar verdiği belirtildi.

Daha önce de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanlığına Bank Asya'da daha önce 16 sene görev yapan Ali Fuat Taşkesenlioğlu atanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ