Bakan Pekcan: 2 milyondan fazla kişi destek için başvurdu

Pandeminin ilk gününden itibaren iş dünyasının yanında olduklarını söyleyen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı desteği ve kira desteğine 2 milyondan fazla vatandaşın başvurduğunu açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Gelir kaybı desteğine 1 milyon 300 binin üzerinde, kira desteğine 754 bin civarında müracaat eden esnafımız var” dedi.
BAKAN PEKCAN,  ‘İŞ DÜNYASININ YANINDAYIZ’ DEDİ 

Pandeminin ilk gününden itibaren iş dünyasının yanında olduklarını söyleyen Pekcan, “İlk günden itibaren devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın himayelerinde hayata geçirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin kapsamını sürekli geliştirerek, hem finansman hem istihdam desteğiyle iş dünyamızın yanında oldu” ifadelerini kullandı.

Bakan Pekcan, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Türker ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. EMD’nin faaliyetlerine ilişkin bilgi alan Pekcan, ekonomi muhabirlerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.BAKAN PEKCAN: TÜRKİYE SALGIN SÜRECİNİ İYİ YÖNETTİ

Pekcan, sadece sağlık değil, ekonomik hayatın da salgın sürecinden etkilendiğini hatırlatarak, bu anlamda restoranlar, kafeler gibi yerler ile turizm ve ulaştırma gibi sektörlerin, esnaf ve sanatkarların en çok etkilenen kesimler olduğunu söyledi.

Pekcan, mutasyona uğramış Covid-19’un Avrupa’da hızla yayılmasının da Türkiye’yi olumsuz etkilediğine dikkati çekerek, bu süreci Türkiye’nin iyi yönettiğini, vaka sayılarının kontrol altına alındığını bildirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ