Bakan Karaismailoğlu: Kargo binası çökmeseydi, zaten yıkılacaktı

Bakan Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın çöken kargo bölümünün önemsiz bir bina olduğuna işaret ederek, "Burası geçici bir yapı. Havalimanının 7 kilometre dışında bir yapıydı. Zaten yıkılacaktı. Havalimanını ilgilendiren bir durum yok" dedi


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kar yağışı esnasında çöken kargo binasının İstanbul Havalimanı’na 7 kilometre uzaklıkta ve önemsiz bir yapı olduğunu belirterek, ” Zaten yıkılacaktı. Havalimanını ilgilendiren bir durum yok” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Habertürk Tv’de gündemdeki konularla ilgili değerlendirmede bulundu. Bakan Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın kargo binasının çatısının çökmesiyle ilgili yöneltilen eleştirileri cevapladı.


Atatürk Havalimanı’nın devre dışı bırakılmasıyla ilgili eleştirilere cevap veren Karaismailoğlu, “Yeni havalimanı 75 milyon metrekarelik bir alandır. Bu tabii ki olacaktı, olması da gerekiyordu. Eski havalimanı 11 milyon metrekareydi. Şimdi biz 5. ve sonra 6. piste geçeceğiz. Türkiye’de turizmin artmasıyla böyle bir havalimanı zaten olmazsa olmazdı. Devletin kasasından tek kuruş çıkmadı. 25 yıllık işletme boyunca 22 milyar Euro devlete kira getirecek çok kıymetli bir eser oldu. Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu uzun soluklu master planın ürünleri. Hepsi logo gibi. Tek tek yerlerine koyup resmin tamamına bakmak lazımdır. Havalimanı kapandıktan sonra bölgedeki trafik yüzde 30 azalmıştır.” diye konuştu.
 
İstanbul Havalimanı’nın kargo binasının kar yağışı esnasında çökmesiyle ilgili olarak Bakan Karaismailoğlu, “İstanbul Havalimanı gayet güzel bir şekilde işliyor. Burası geçici bir yapı. Havalimanının 7 kilometre dışında bir yapıydı. Zaten yıkılacaktı. Havalimanını ilgilendiren bir durum yok” ifadesini kullandı
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ