Bahçeli de aşı oldu: Hastaneye gitmedi, aşı makamına geldi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Koca’nın çağrısına uyarak Covid-19 aşısı yaptırdı. Bahçeli’nin hastaneye gidip aşı olmak yerine, bu işlemi makamında yaptırması dikkat çekti.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, makamında yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı oldu. Aşı yaptırdığını sosyal medya hesabından duyuran Bahçeli, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın daveti üzerine, başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde ben de Covid-19 virüsü aşımı yaptırdım” dedi.
 
‘TÜM HALKIMIZI AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM’ 


Partisinin genel merkezindeki makamında CoronaVac aşısının ilk dozunu yaptıran Bahçeli, sosyal medya hesabından “İnşallah bu salgından el birliği ile çok yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyor, tüm halkımızı da aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

AKP MYK’SINDAN 4 KİŞİ 65 YAŞ ÜZERİ RİSK GRUBUNDA  

Sağlık çalışanlarına yapılmaya başlanan aşıyı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer siyasi parti liderlerine de ‘topluma örnek olması için’ aşı olmaları çağrısında bulunmuştu. Öte yandan Erdoğan’ın açıkladığı AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin de aşı olduğu bilgisi, kamuoyundan yoğun eleştirilerle karşılanmıştı.

Erdoğan’la birlikte aşı olan AKP MYK’sında 51 kişi bulunuyor. Bu kişilerden sadece dördü Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı “aşı öncelik sırasına” göre 65 yaş üzeri risk grubunda yer alıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ