Bağış toplamak belediyelere yasak, İsmailağa cemaatine serbest!

CHP’li belediyelerin koronavirüs sebebiyle mağdur vatandaşlara yardım amacıyla topladığı bağış kampanyası AKP hükümeti tarafından engellenirken İsmailağa Cemaati’nin bağış kampanyası başlatması dikkat çekti.


AKP’ye yakınlığıyla bilinen İsmailağa cemaatine ait dernek, kumanya bedelini 100 TL göstererek verdiği IBAN adresinden para topluyor. İsmailğa cemaatinin derneğinden yapılan paylaşımda IBAN verilerek insanlardan para topladığı ortaya çıktı.

İsmailağa Cemaatine bağlı İsmailağa Camii koronavirüs bağış kampanyası başlattı. Cemaat 2 Nisan’da başlattığı kampanya için “İsmailağa’dan koronavirüs sebebiyle mağdur durumdaki 10 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımı! Faziletleri bol Şa’bân-ı Şerîf’te kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz” çağrısında bulundu.

 
BELEDİYELERİN HESAPLARINA BLOKE KONDU

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya başta olmak üzere CHP’li 11 Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınından etkilenenlere yardım için bağış kampanyaları başlatmış, hükümet belediyelerin banka hesaplarına ‘devlet içinde devlet olmaz’ diyerek bloke koydurmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da belediye kampanyalarını “Bu kadar herkes kendi gözüne parmağını sokuyorken, son iki günde yardım kampanyası bahane edilerek bir şeyler yapmasından tam da içişleri bakanı vazifem olarak işkillendim.” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ