Azerbeycan'da mahkeme tahliye etti; arka kapıdan kaçırıldılar

Azerbeycan'da Hizmet Hareketi'ne mensup oldukları gerekçesiyle gözaltına alınıp mahkemeye çıkarıldılar tahliye edildikten sonra kaçırıldıkları ortaya çıktı.
Hizmet hareketine mensup oldukları gerekçesiyle Azerbaycan’da gözaltına alınan Ayhan Seferoğlu ve Erdoğan Taylan çıkarıldıkları mahkemenin ardından tahliyelerine karar verildi, ancak mahkeme çıkışında kaçırıldıkları ortaya çıktı. Ayhan ve Erdoğan, özgürlüklerine kavuşacağı sırada iddialara göre mahkemenin gerçekleştiği binanın arka kapısından kaçırıldı.

İki isimden şuan haber alınamıyor. Ayhan Seferoğlu’nun eşi ise yaşanılan olay karşısında; ‘Allah rızası için yardım edin. 3 çocuğum şu an perişan. Erdoğan abimizin de 4 çocuğu var. Onlar da, aynı durumda.’ diyerek yetkililerden yardım istedi.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye İktidarının, yurt dışında Gülen Cemaatine bağlı kişileri, yandaş şahıs veya gruplar tarafından kaçırtarak Türkiye’ye teslim edilmeleri hususunda gerçekleştiriği girişimleri gündeme düşerken bu kaçırılma vakasında da Erdoğan rejiminin parmağı olduğundan şüphe ediliyor.


Ayhan Seferoğlu ve Erdoğan Taylan hakkında çıkan mahkeme kararı ise şu şekilde;


(Yeni Hamle)


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ