Ayşe Öğretmen 6 aylık bebeği ile cezaevine giriyor!

Beyaz Show'da, sokağa çıkma yasakları sırasındaki çatışmalarda hayatını kaybeden çocukları anarak, "Çocuklar ölmesin" dediği için 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan öğretmen Ayşe Çelik, bugün altı aylık kızı ile cezaevine girerecek.
1 yıl 3 ay hapis cezası onanan ve 6 aylık infaz erteleme süresi bugün dolan Öğretmen Ayşe Çelik'in 10 gün infaz erteleme talebi reddedildi.

Anayasa Mahkemesi de, Ayşe Öğretmen'in itirazını gündemine almadığı için bebeğiyle birlikte cezaevine giren yüzlerce anneden biri olacak Çelik.

2016 yılında Beyaz Show'a bağlanarak, çocukların ölmemesini isteyen Ayşe Çelik'e, 'terör örgütü propagandası' suçlamasıyla 1 yıl 3 ay hapis cezası verilmiş, o dönem hamile olan Çelik'in cezası bu gerekçeyle 20 Nisan 2018'e ertelenmişti.


Artı Gerçek'in haberine göre, cezaevine bugün girecek olan Ayşe Çelik, avukatı ile birlikte Diyarbakır Adalet Sarayına gelirken kendisine eşlik edenler arasında CHP Milletvekili Zeynep Altıok, HDP milletvekilleri Ziya Pir ve Feleknas Uca ile HDP ve CHP il yönetimi de vardı.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ