Aydınlar, Tunç ve Yavuzel’den ortak açıklama: Tehditlere boyun eğmeyeceğiz

Sanatçılar Pınar Aydınlar, Ferhat Tunç ve yazar Gökhan Yavuzel sosyal medyada tehdit mesajları almaları üzerine ortak açıklama bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bir adım bile geri atmıyoruz" denildi.


Son günlerde sosyal medyada ölüm tehdidi de dahil tehditler alan, hakaret içerikli saldırılara maruz kalan sanatçılar Ferhat Tunç, Pınar Aydınlar ve yazar Gökhan Yavuzel ortak açıklama yaparak tehditlere boyun eğmeyeceklerini kaydetti.

“BOYUN EĞMİYORUZ”


Açıklamada, “Biz Toplumcu-Gerçekçi sanat anlayışına inanan ve bu minvalde, bütün zorluklara rağmen sanat hayatımızı idame ettirmeye çalışan bireyler olarak; son günlerde bize karşı yapılan acımasız tehditlere ve hakaretlere karşı boyun eğmediğimizi, aksine dayanışma ve mücadele ruhumuzu daha çok güçlendirdiğini belirtmek isteriz” dendi.

“BİR ADIM BİLE GERİ ADIM ATMIYORUZ”

Açıklamada şöyle denildi: “Sosyal Medya’da çeşitli isim ve gruplarla şahsımıza gönderilen silah resimleri, sindirmeye yönelik mesajlar ve ölüm tehditleriyle bizi yıldıracağını zanneden güruhlar çok iyi bilsin ki, bir adım bile geri atmıyoruz. Çünkü biz, “dönen dönsün, ben dönmem yolumdan” diyen Pir Sultan’ın izinden yürüyenleriz.

Tarihten bu yana toplumu için üreten sanatçılar ve aydınlar çoğu zaman iktidarların hedefi haline gelmiştir; ancak, sadece direniş gösterenler, zalimlerin gücünü kırmış ve saltanatlarını yenilgiye uğratmıştır.

Her ne pahasına olursa olsun, özlemini kurduğumuz aydınlık günlerin yakın olduğunu çok iyi biliyoruz. Koşulların zorluğu ve etkisinin sonuçlarını düşünmeksizin, üretkenliğimizi ve mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Ferhat TUNÇ
Gökhan YAVUZEL
Pınar AYDINLAR”

ÜÇÜ DE TEHDİT EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada “vatanaski93” adlı kullanıcı, Ferhat Tunç’un bulunduğu yerde enseleneceğini, Gökhan Yavuzel’in de görüldüğü yerde fişleneceğini yazdı. Pınar Aydınlar da yayınladığı videoda çocukları da dahil kendisine yönelik ölüm tehditleri geldiğini belirtmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ