AP Türkiye Raportörü: AB-Türkiye raporu çoktan güncelliğini yitirdi

AP Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu hakkındaki onama kararını eleştirdi. Amor, “Türkiye Raporu, karanlık haberler nedeniyle çoktan güncelliğini yitirdi” dedi.

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının Yargıtay tarafından onanması üzerine açıklama yaptı. Amor, Kaftancıoğlu ile daha önce yaptığı bir görüşmesine ilişkin fotoğrafla birlikte şu mesajı paylaştı:

‘KARANLIK HABERLER NEDENİYLE…’ 


“Yargıtay, CHP İstanbul Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında 5 yıla yakın hapis cezasıyla 3 cezayı onadı! O belki hapse girebilir ya da siyasi yasak alabilir. AB Türkiye raporu, oylamasından sadece birkaç saat sonra karanlık haberler nedeniyle çoktan güncelliğini yitirdi.”
 
AVURUPALI SOSYALİSTLER PARTİSİ: MUHALEFETTEN İNTİKAM 

Avrupalı Sosyalistler Partisi (PES) ise “PES bu kararı Türkiye’deki yargı sisteminin muhalefetten intikam almak için kullandığının net bir işareti olarak tanıyor. Türk mahkemesinin kararından dolayı üzgünüz. Kaftancıoğlu masumdur. CHP’den arkadaşlarımızın yanındayız” ” açıklamasını yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ