AP Raportörü Kati Piri, Demirtaş’ın eşini ziyaret etti

AP Türkiye Raportörü Kati Piri, evinde ziyaret ettiği Başak Demirtaş ile aynı tişörtü giydi.
Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri, cezaevinde ziyaretine izin verilmeyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’la görüştü.

Başak Demirtaş, ziyaretle ilgili fotoğraf ve düşüncelerini sosyal medya hesabından paylaştı. Piri ile aynı tişörtü giyen Demirtaş, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. “Türkiye’nin AB sürecinde rotasını demokratikleşmeye çevirmesini, özgürlüklerin ve insan haklarının gelişmesini diliyorum.” dedi.

“KENDİMİZ İÇİN DEMOKRASİYE İHTİYACIMIZ VAR”


Demirtaş ayrıca, haksız yere cezaevinde tutulan siyasetçi, gazeteci, akademisyen ve öğrencilerin tez zamanda özgürlüklerine kavuşmalarını diledi. “Sırf AB için değil, kendimiz için demokrasiye ihtiyacımız var. Sayın Kati Piri’ye tekrar teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.“AP, DEMİRTAŞ İÇİN AİHM’E ÇAĞRISINI SÜRDÜRECEK”

Kati Piri de kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Demirtaş’ın evinde sıcak bir şekilde karşılandığını ifade etti. Ayrıca, Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması için AP’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne çağrı yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Adalet Bakanlığı, Kati Piri’nin Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’la görüşme talebine cevap vermemişti.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ