Antalya L Tipi Cezaevi'nde korona iddiası

Antalya L Tipi Cezaevi kadın ve erkek koğuşlarında koronavirüs vakaları olduğu iddia edildi.

Cezaevlerinde koronavirüs vakaları görülmeye devam ediyor. Antalya L Tipi Cezaevindeki bazı kadın ve erkek koğuşlarında tat ve koku alamayan, sürekli kusma ve ateş şikayeti olan mahpuslar olduğu ve kendilerine “Doktor yok, ilaç yok” diye cevap verildiği iddia edildi.

“TEST YAPILMIYOR”


Bold Medya’ya ulaşan bir aile yakının verdiği bilgiye göre annelerinin yanına gelen 2 ve 5 yaşındaki iki çocuk da 15 gün karantinada kalmalarına rağmen koğuşa gittiklerinde hastalandı. Çünkü koğuştaki herkes hastaydı.

Kardeşiyle cuma günü telefon görüşü yaptıklarını belirten aile yakını, “Kardeşim beş gündür koğuştaki herkesin hasta olduğunu söyledi. İlaç da doktor da yok demişler. Kadın koğuşuna iki çocuk geldi, çocuklar anneleriyle birlikte karantinada bekletildi. Ama normal koğuşa geçtiğinde hastalanmışlar. Çünkü koğuştaki herkes hasta. Tat koku alamıyorlar. Ateşliler, sürekli istifra edenler var. Genç bir kız acile kaldırılmış” dedi.

“60 YAŞINDA BİR AMCA SÜREKLİ KUSUYOR”

Erkek koğuşlarında da durumun aynı olduğunu söyleyen aile yakını, “Hatta 60 yaşında olan adamlar bayağı kötüleşmişler, geceleri istifra ediyorlarmış. Test yaptırmadıkları için pozitif olup olmadıklarını bilmiyoruz ama tüm belirtiler koronavirüs belirtileri.” şeklinde konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ