Annesiyle cezaevindeki Mirza bebeğin süt ve yoğurduna yönetim el koydu

Annesinin tutuklanmasından dolayı cezaevine giren 700'den fazla bebekten biri olan Mirza bebeğin cezaevindeyken süt ile meyveli yoğurduna cezaevi yönetiminin el koyduğu ortaya çıktı.
Annesi Gülistan Diken Akbaba ile Gebze Cezaevi’nde kalan 22 aylık Miraz bebeğin süt ve meyveli yoğurduna cezaevi yönetimi tarafından el konulduğu belirtildi.

Annesi Gülistan Diken Akbaba’yla birlikte Gebze Kadın Cezaevi’nde tutulan 22 aylık Miraz bebeğin babası Cengiz Zaza Akbaba, çocuğunun süt ve meyveli yoğurduna cezaevi yönetimi tarafından el konulduğunu söyledi.

Olayı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Akbaba, “Süt ve meyveli yoğurdu 1 yıldır alıyorlardı. Bu bebekler tutuklu değil. Bebeklerimize tutsak muamelesi yapmaya kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı.


Neler yaşanmıştı?

“Örgüt üyeliği” suçlamasıyla Ocak 2012’de tutuklanan Gülistan Diken Akbaba, Bakırköy Cezaevi’nde 1,5 yıl tutuklu kalmıştı.

Ardından tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Akbaba, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakkında verdiği 6 yıl 3 ay hapis cezasını Yargıtay’ın onaması ile 1.5 ay önce yeniden tutuklanarak 8 aylık bebeği Miraz ile cezaevine konulmuştu.Bir yıl önce Gebze Cezaevi’ne sevk edilen Akbaba’nın yaptığı denetimli başvuru reddedilmişti.
(Gazete Karınca) 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ