Annesi veya babası cezaevinde olan gençlerden “umut zinciri”

Annesi, babası veya başka bir yakınları cezaevinde tutuklu bulunan gençler Twitter üzerinden "Umut Zinciri" oluşturdu. Birbirini yüz yüze görmeyen ve tanımayan gençler tutuklu yakınlarının ruh hallerini ve umutlarını paylaştılar.
Kronos'tan Gazeteci Mehmet Arda Duru'nun haberine göre annesi, babası veya başka bir yakınları cezaevinde tutuklu bulunan gençler Twitter üzerinden dikkat çekici bir paylaşım zinciri başlattı. Babası cezaevinde bulunan Taha Eren Çapkur’un “Umut Zinciri” adıyla başlattığı zincirde farklı yaşlardan genç isimler yer alıyor. Birbirini tanımayan pek çok mağdur yakını bu zincire katılarak yaşadıklarını, tutuklu olanların ruh hallerini ve umutlarını paylaştı.


Paylaşılan bazı tweet mesajları şöyle:

“BABAM HER HAFTA ‘HAFTAYA ÇIKIYORUM’ DİYOR”Taha Eren Çapkur (@limataha23), babası Tahir Çapkur. Öğretmen. 20 yıl boyunca Güneydoğu Anadolu bölgesinde tarih öğretmenliği yaptı. Okuma imkanı olmayan pek çok genci okulla tanıştıran idealist bir öğretmen.  40 aydır cezaevinde.

“Babam çok çok iyi. Kendisi girdiğinden beri gayet mutlu. Bir kere bizi üzmedi. Bir kere şikayet etmedi. Her hafta “haftaya çıkıyorum” diyor. Çıkmıyor ama olsun. Her hafta bir kitap bitiriyor. Şu sıra bir İngilizce meselemiz var. Bizde durum bu. Sizde nedir durum?”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ