Anne mezara, baba cezaevine… Çocuklar yine ortada kaldı

OHAL mağduru kanser hastası Fatma Denizkalem hayatını kaybetti. Eşi de tutuklu olan Denizkalem’in mezarı başında çekilen fotoğraflar yürekleri dağladı.
KHK’lı Servet Denizkalem’in eşi Fatma Denizkalem yakalandığı kanser sonrası hayatını kaybetti. Eşinin cenazesine cezaevinden gelip katılan Servet Denizkalem’in çocukları artık hem annesiz hem babası kaldı.


Fatma Denizkalem’in ölüm haberini HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından duyurdu. “OHAL tüm acımasızlığıyla devam ediyor” diyen Gergerlioğlu, “Fatma Denizkalem acılara dayanamayarak genç yasta kanser oldu. Eşi cezaevinden mezarlıga getirildi. Anne mezara girdi,çocuklar kimsesiz kaldı, baba cezaevine döndü! Kıyım sürüyor!” ifadelerini kullandı.

TANRI ŞAHİDİM OLSUN Kİ…

Denizkalem çiftinin bir erkek, bir de kız çocuğu bulunuyordu. Servet Denizkalem ve çocuklarının mezarlık başındaki görüntüleri yürek dağladı. İnsan hakları aktivisti Natali Avazyan annesinin mezarına acıyla bakan kırmızı montlu kızının fotoğrafını paylaşarak “Tanrı şahidim olsun ki, bana güvenip çocukları emanet ederseniz Fatma hanımın yerini tutamam ama çok iyi bakarım.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ