Ankara Büyükşehir vatandaşa fatura kesmeyecek

Koronavirüsle mücadele kapsamında işlerini kaybedenlere nakit ve gıda desteği sağlamaya hazırlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Nisan ayında sayaç okuma ve fatura gönderme işlemlerini durdurdu.


Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Açıklamada, öğrenci evleri ve iş yerlerinde nisan ayında geçici olarak faturalandırma yapılmayacağı belirtilerek, konutlarda da şubat ayı faturalarının yüzde 80 oranında geçici olarak yansıtılacağını duyuruldu.

DAHA SONRA MAHSUPLAŞILACAK


ABB koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirleri duyurdu. ABB’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Tüm konut aboneleri için nisan ayında şubat ayı faturalarının yüzde 80’i oranında geçici faturalandırma yapılacaktır. Nisan ayında öğrenci evleri için geçici olarak faturalandırma yapılmayacaktır. İş yeri/ticarethane aboneliklerinde nisan ayı geçici olarak faturalandırma işlemi yapılmayacaktır. Yaşanan olağanüstü dönem sona erdiğinde, tüm abonelerde normal faturalandırma yapılacak ve bu dönemde yapılan geçici faturalandırılmış miktarlar toplam miktardan mahsuplaştırılacaktır” denildi.

“YENİ ÇÖZÜMLER ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Alınan kararla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “İş hayatında çok zor günler geçiren kardeşlerim, sevgili öğrenciler ve Ankara’da yaşayan hemşehrilerim; Hayatınızı kolaylaştırmak ve bu zor günleri atlatmanız için imkanlarımız ölçüsünde her gün yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ