Ankara Barosu: Bu düğmeleri cübbemize dikmeyeceğiz

Avukatlar, cübbeleriyle adliye içerisindeki Ankara Barosu bürosu önünde bir araya geldi.


“Savunma susmadı susmayacak”, “Susmuyoruz korkmuyoruz itaat etmiyoruz”, “Bu daha başlangıç mücadele devam”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla adliye içerisinde yürüyüş yapan avukatlar, daha sonra adliye binası önünde basın açıklaması yaptı.

‘EĞİLMEDİK, EĞİLMEYECEĞİZ’ 


Derya Okatan’ın Artı Gerçek‘te yayınlanan haberine göre; Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, çoklu baro düzenlemesine karşı bu güne kadar yürüttükleri mücadeleleri ve karşılaştıkları engelleri hatırlattı.

“Hiçbir gün karşısında eğilmedik, bugün de eğilmeyeceğiz” diyen Sağkan, Türkiye’deki 80 baronun da bu düzenlemeye karşı olduğunu dile getirdi.

‘İLK SÖYLEYECEKLERİ ŞEY ‘AVUKATIMI İSTİYORUM’ OLACAK’

“Bu yasa çıktıktan sonra haklarında soruşturma başlatıldığında ilk söyleyecekleri şeyin ‘avukatımı istiyorum’ olacağını unutmayın” diyen Sağkan, o gün geldiğinde bugün kendilerine kötülük yapanların da yanında olacaklarını söyledi.

Sağkan, elinde tuttuğu düğmeleri yere atarak, “Bu düğmeleri cübbemize dikmeyeceğiz. Bu hafta itibariyle bu düzenlemenin mecliste görüşüleceğini öğrenmiş bulunuyoruz. Bizler Ankara Barosu avukatları ve tüm Türkiye’deki 130 binin üzerindeki avukat olarak sonuna kadar ama sonuna kadar demokratik tepkimizi göstermeye devam edeceğiz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ