Ankapark davası: Mahkeme belediyeyi haklı buldu, tedbiri kaldırmadı

Melih Gökçek’in ABB Başkanlığı döneminde yüz milyonlarca dolar harcanarak yaptırılan Ankapark’a yönelik yeni bir karar daha alındı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 801 milyon dolara mal olduğunu açıkladığı Ankapark’a yönelik yeni bir mahkeme kararı daha alındı. ABB’nin Ankapark sözleşmesini feshetmesi üzerine işletmecinin aştığı dava, 5’inci Sulh Hukuk Mahkemesi’nce reddedildi. ABB’nin fesih kararı uygun bulunurken tesis üzerindeki tedbir kararı kaldırılmadı.

Melih Gökçek’in ABB Başkanlığı döneminde yüz milyonlarca dolar harcanarak yaptırılan ancak kullanılmadığı için atıl durumda kalan Ankapark’a ilişkin yeni gelişmeler yaşandı.


TEDBİR KARARI KALDIRILMADI

Ankara 5’inci Sulh Mahkemesi, oyuncakların çürümeye terk edilmesiyle oluşan kamu zararı ve hırsızlık olayları ile anılan tesise yönelik işletmeci firmanın açtığı davayı reddetti. Sözleşmenin feshi konusunda ABB’yi haklı bulan mahkeme, tesisin tahliyesi konusundaki tedbir kararını ise kaldırmadı.

KAMU ZARARI KATLANIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürecin telafi edilemez hasarlara yol açtığını, teslim gerçekleşmezse oluşacak kamu zararının her geçen gün milyonlarca lira artarak parkın değerinin bile önüne geçebileceğini belirtiyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ