"Alaattin Çakıcı bir ülkücü şehidimizin oğlu, benim dava arkadaşımdır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yı savunarak, "Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır"dedi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’yı savundu.

Bahçeli, “Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.”dedi.
 

Çakıcı için ” Elbette üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır” diyen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir” ifadesini kullandı.

MAFYA BOZUNTUSU SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ

Kılıçdaroğlu’nun Çakıcı için kullandığı “mafya bozuntusu” kelimesini eleştiren Bahçeli, “Bu durum kapsamında CHP Genel Başkanı’nın hakaret ve hıyanetlerine sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir.” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ