AKP’nin 17 yılda Türkiye’yi getirdiği nokta: KHK’lılara eyleme teşebbüsten gözaltı

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, KHK’lı Cemal Yıldırım, İbrahim İlhan ve Muhammed Semih Karaoğlu, Ankara Kızılay’da bulunan Güvenpark’ta yürürken eyleme teşebbüsten gözaltına alındılar.
Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, KHK’lı Cemal Yıldırım, İbrahim İlhan ve Muhammed Semih Karaoğlu, Güvenpark’ta yürürken gözaltına alındı. Karaoğlu, parkta yürüyen üç arkadaşını telefonla görüntülerken gözaltına alınmasına ‘yasal hakkımı engelleyemezsiniz’ diye tepki gösterdi.


SUSMAYIN, HAKKINIZI ARAYIN

Karaoğlu, 3 yıl önce ihraç edildiğini, 2 yıl önce de hakkında takipsizlik kararı verilmesine rağmen görevine iade edilmediğini belirterek, tüm KHK’lılara çağrı yaptı: ”Susmak ikrardandır. Susunca bir şey düzelmiyor. Hakkınızı arayın.”

EYLEME TEŞEBBÜSTEN GÖZALTINA ALMIŞLAR

Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya ise gözaltı sırasında polislerle yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı: ”Polisler beni sürüklerken ‘ne oldu, niye götürüyorsunuz’ dedim. ‘Eyleme teşebbüsten’ dediler. Oğluma da ‘darbeye teşebbüsten’ müebbet verdiler, ben de ‘eyleme teşebbüsten’ müebbet bekliyorum. Anneler susmaz… Anneler korkmaz… Anneler yılmaz… Evlatlarımı alacağım Allah’ın izniyle.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ