AKP’li Metiner: Ekonomik başarısızlık varsa, tamamen hükümetimize aittir

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, katıldığı televizyon programında "ekonomik başarısızlığın hükümete ait olduğunu" söyledi. Metiner, “Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur” dedi.


Türkiye’de hayat pahalılığı artıp vatandaş yoksullaştıkça 20 yıldır ülkeyi yöneten AKP’ye kendi içinde de tepkiler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde eski AKP milletvekili ve Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar’ın “Enflasyon fiyatla, hayat pahalılığı gelirle ilgilidir. Geliriniz ne kadar artarsa fiyat artışından o kadar az etkilenirsiniz. Fahiş fiyatla mücadele önemli, geliri arttırmak daha önemli” şeklindeki sözleri parti içinde tartışma yaratmıştı.


Daha ileri bir eleştiri ve itiraf da İstanbul Büyükşehir Belediyesi döneminden beri Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olan Mehmet Metiner’den geldi. Metiner, ekonomik başarısızlığın hükümete ait olduğunu belirterek, muhalefetin suçlanamayacağını söyledi. Metiner’in sözleri tartışma yarattı.
 
‘BAŞARISIZLIK VARSA BU TAMAMEN HÜKÜMETİMİZE AİTTİR’

Habertürk televizyonunda yayınlanan Enine Boyuna programında konuşan Mehmet Metiner, Türkiye’deki ekonomik ve siyasal sıkıntıların sorumlusunun muhalefet olmadığını belirterek, “Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir” ifadesini kullandı. Açıklamalarında, “Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir” diyen Metiner, AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini dile getirdi.

‘ÜLKEYİ HANGİ PARTİ YÖNETİYORSA BAŞARI DA ONUNDUR BAŞARISIZLIK DA ONUNDUR’

Metiner, devamında şu ifadeleri kullandı: “Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil. AK Parti’nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var’ diye.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ