AKP’den CHP’ye geçen ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Nasıranlı görevden alındı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu, AKP’den CHP’ye geçmesinin ardından ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı’yı görevden aldı: Takdiri topluma bırakıyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan, içlerinde Diyarbakır’ın ilçelerinden belediye meclisi üyesi, ilçe yöneticisi, mahalle muhtarı ve iş insanlarının bulunduğu 20 kişiye 19 Ocak tarihinde genel merkezde rozet taktı.

Bu isimler arasında AKP Genel Merkezi Uyuşturucuyla Mücadele Komisyon Başkanlığı ve 2019 Yerel Seçimlerinde AKP Kayapınar Belediye Başkan Adayı olan avukat Cevdet Nasıranlı da yer aldı.


Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu, AKP’den CHP’ye geçmesinin ardından ASKON Diyarbakır Şube Başkanı da olan Cevdet Nasıranlı ve yönetim kurulunu aynı gün görevden aldı. 

Görevden alınma gerekçesini bilmediğini ve kendisine bir açıklama yapılmadığını belirten Nasıranlı, “Takdiri topluma bırakıyorum” dedi.

GEREKÇE SUNMADAN DİYARBAKIR ŞUBE YÖNETİMİNİ GÖREVDEN ALDI

Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın aktardığına göre, ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı ve yönetim kurulu üyelerinin görevden alınmasına ilişkin açıklama yapan ASKON Genel Merkez Yönetim Kurulu, Diyarbakır şube yönetiminin görevden alınma gerekçesini açıklamadı. Nasıranlı’nın AKP’den CHP’ye geçmesinin ilan edilmesinin ardından görevden almaya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“19 Ocak 2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile Diyarbakır Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu görevden alınmıştır. Yeni Şube Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun ataması en kısa sürede gerçekleştirilmiş olacaktır. Büyük Türkiye hayalinde Milli Kalkınmanın güçlü temsilcisi ASKON Ailesi olarak çalışmalarımızı hız kaybetmeden sürdürüyor ve hedeflerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

GÖREVDEN ALINAN NASIRANLI: TAKDİRİ TOPLUMA BIRAKIYORUM

AKP’den CHP’ye katılmasının ardından ASKON merkez yönetimi tarafından görevden alındıklarını belirten avukat Cevdet Nasıranlı, yaptığı açıklamada, “Bize hiçbir şey söylemediler ve bilgi vermediler” dedi.

ASKON yönetiminin aldığı kararı “toplumun değerlendireceğini” ifade eden Nasıranlı, “Sonuçta burası görev yaptığım bir sivil toplum kurumu. Siyasi değişiklikten sonra hemen böyle bir karar almalarını doğru bulmuyorum. Takdiri topluma bırakıyorum” diye konuştu.

ASKON Diyarbakır Şube Yönetimi’nin görevden alınmasına ilişkin hukuki adım atmayacaklarını da söyleyen Nasıranlı, “Hukuki adım atmayacağım, gerek de duymuyorum” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN VE BAKAN NEBATİ ASKON’UN GENEL KURULUNA KATILMIŞTI

AKP’den CHP’ye geçen Diyarbakır Şube Başkanını görevden alan ASKON’un 31 Aralık 2021 tarihinde yapılan 12’inci Olağan Genel Kurulu’na AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım katılmıştı.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen ASKON’un Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, şunları söylemişti:

“Kazanırken hakkı ve hakkaniyeti gözetme anlayışıyla çalışan, üreten iş insanlarımız tarafından kurulup büyütülen ASKON son dönemde de bu ilkeli tavrıyla farkını ortaya koymuştur. Konumu, bereketi, potansiyeli, medeniyetler inşa eden siyasi, ekonomik ve sosyal iklimiyle her dönem insanlığın gözdesi olan Anadolu, ASKON gibi sivil yapılar vasıtasıyla bu vasıflarını geleceğe taşımaktadır. Bunun için Anadolu aslanları kavramını önemli görüyorum. Kuruluşundan itibaren derneğimizin yönetiminde ve bünyesinde hizmet eden, yürütülen çalışmalara katkı sağlayan herkese ülkem ve milletim adına şükranlarımız sunuyorum. Bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da her hayırlı faaliyetinizde, gayretinizde sizlerin yanında olmayı sürdüreceğim.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ