AKP'de "Erdoğan ölse de kurtulsak" diyen var

"Şu anda Müslümanlık demek eşittir, onların sayesinde kaba, yobaz, hırsız, tecavüzcü, ahlaksız, kural tanımayan, başkasının hakkını yiyen insan demek"
KRT’de Çağlar Cilara’nın “Haber Merkezi” isimli programına konuk olan gazeteci Levent Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gültekin, AKP’de üst düzey isimlerin Erdoğan’ın ölümünü beklediğini söyledi.

MÜSLÜMANIM DEMEYE UTANIR HALE GELDİM
Gerçek Gündem'in haberine göre; AKP yüzünden Müslümanlığın hırsızlıkla, tecavüzcülükle anılır olduğunu belirterek, “Müslümanım demeye utanıyorum” ifadelerini kullanan Gültekin, ‘Şuanda Müslümanlık demek eşittir, onların sayesinde kaba, yobaz, hırsız, tecavüzcü, ahlaksız, kural tanımayan, başkasının hakkını yiyen insan demek anlamına geldi. Ben şahsen Ak Parti iktidarının Müslümanlığı bir perde, bu kadar kendine kullanılan bir malzeme haline getirmiş olmasından dolayı Müslümanım demeye utanır hale geldim.


Ben eğer başörtülü bir kadın olsaydım sokakta gezmeye utanırdım. Çünkü o başörtülülerin bütününün üzerine Ak Parti büyük bir leke sürdü. Dindar gözükebilecek bütün insanların alnına Ak Parti hırsız yazdı. Müslümanlık dediğimiz o tertemiz inancımıza Cumhuriyet tarihinin en büyük lekesini sürdü. Sürmeye devam ediyorlar. Bunu bilerek, isteyerek yapıyorlar. Çünkü ayakta kalmak için ellerinde kullanabilecekleri tek bir sermayeleri var, din. Dini ne kadar çok harcayabilirlerse o kadar ayakta kalacaklar ama bir yere kadar. Üzüldüğümüz şu; kurumlarımız bitti, değerlerimiz bitti, ülke bitti, inancımız da bitiyor. İnancımız bunların elinde yok oluyor. İnanç pazarın en değersiz, en çürük malı haline getirildi’ ifadelerini kullandı.

“AKP’DE ‘ERDOĞAN ÖLSE DE KURTULSAK’ DİYENLER VAR”
Gültekin, “Ben en az Ak Parti içerisinde yüzde 10’un hayır oyu vereceğini düşünüyorum. O kadar çok varki hayır oyu verecek. Ekran önünde evet savunuyor. Tanıdıklarım var. En nefret ettiğim düşmanım olsun ölümünü istemem. Şuanda sosyal medyada millete evet ayarı veren adamın ‘ya bu adam ölse de kurtulsak, başka türlü kurtulamayız’ dediğini biliyor. Ak Partili, üst düzey biri. O kadar çok var ki, Erdoğan ölsek kurtulsak diyen.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ