AKP rejimi Furkan Vakfı'nın temsilciliklerini bir gecede mühürledi!

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul hocaefendinin gözaltına alınmasından sonra vakfa yönelik devlet baskısı gündeme gelmeye başladı. Vakfa ait 25 ildeki dernek binalarına mühür vurulduğu duyuruld.
25 il ve ilçelerde bulunan vakıf ve dernek binalarının kapılarına mühür vuruldu. 30 Ocak Salı günü Furkan Vakfı'na ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin de aralarında bulunduğu 25 kişinin evlerine baskın düzenlenmişti. Operasyonlarda Alparslan Kuytul ile birlikte birçok kişi gözaltına alınmıştı.

Vakfın tüm faaliyetlerine Adana valiliğinden geçici men kararı çıkmış ve vakfa kayyum atanmıştı. Dün edinilen bilgeye göre Furkan vakfı ile aralarında organik hiçbir bağı bulunmayan Türkiye genelinde adı Furkan olan yaklaşık 30 ildeki vakıf ve derneğe de faaliyetten men kararı geldiği duyuruldu. Dün ve bugün ise alınan karar bazı illerde uygulanmaya başlandı.

Dün yaşanan skandal uygulamada, gözaltına alınan kişilerin evleri mühürlenerek eşi ve çocukları dışarı atılmıştı.

Mağdurlar AKP'nin adını zulme uğradıkları için ZKP (zulümle kalkınma partisi) olarak değiştirilmesi gerektiğini vurgularken skandal uygulamalar yaşanmaya devam ediyor.

Dün ve bugün bazı il ve ilçelerde bulunan vakıf ve dernek binalarının kapılarına mühür vuruldu.
İşte o il ve ilçeler;

Kadirli, Karaisalı, Dörtyol, Kozan, İmamoğlu, Mersin, Osmaniye, Kayseri, Uşak, Gaziantep, Ankara Merkez, Sincan, Şanlıurfa, Konya, Elâzığ, Kahramanmaraş, Erzurum, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Siirt (kapı kilidi değiştirilmiş), Bursa, Niğde, Kırıkhan

Yaşanan tüm zulüm ve mağduriyetler, ZKP adı altında açılan etiketle hergün Türkiye gündeminde 1. Sıraya taşınıyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ