Akit TV’ye konuk olan Davutoğlu çileden çıktı: Onu Doğu Perinçek’i destekleyenlere sor!

Yeni Akit yazarlarının sorularını yanıtlayan Davutoğlu, bağırarak soru soran Ali İhsan Karahasanoğlu’na “Senin dilinle beynin arasında bir ilişki var mı!” diyerek tepki gösterdi.


Eski başbakanlardan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Akit TV’de, Yeni Akit yazarlarının sorularını yanıtladı. Davutoğlu, özellikle Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun ses tonunu yükselterek soru sorması karşısında sinirlerine hakim olamadı.

BAĞIRARAK HAKLI ÇIKAMAZSIN


Karahasanoğlu’na ne bağırıyorsun diye çıkışan Davutoğlu, ” “Ali İhsan Bey, bağırarak haklı çıkamazsınız. Vicdanınız sizi rahatsız ediyor Şehir Üniversitesi’ne yapılan dolayısıyla, ben biliyorum. O vicdanınızın sesini bastırmaya çalışıyorsunuz. Bastırmayın. Bu Şehir Üniversitesi’nin kapısına kilit vuranların, Bilim Sanat Vakfına kayyum atayanların bu dünyada da ahirette de iki elim yakalarında olacak. Şehir Üniversitesi’nde gayri hukuki herhamgi bir işlem olmadı” dedi

AYNI TERANE 5 KERE TEKRAR EDİLİR Mİ

Tartışmanın ardından moderatör Fatin Dağıstanlı’ya program için hayal kırıklığı içinde olduğunu söyleyen Davutoğlu, ‘Bir misafire bir soru bir kere sorulur. Aynı teraneyi 5 kere tekrar ederek saygısızlık yapılır mı?’ diyerek sitem etti.

SİZ AKP AVUKATI DEĞİLSİNİZ

Karahasanoğlu’nun Bursa Nilüfer’de bir engelli öğrencini yaşadığı başörtü sorusunu tekrar sorması üzerine Davutoğlu da ses tonunu yükselterek, “Onu Doğu Perinçek’i destekleyenlere sor!” çıkıştı.  Karahasanoğlu’nun “CHP’ye de soralım mı?” sorusu üzerine Davutoğlu, “Ona da sor, ben burada CHP’nin avukatı değilim. Hiçbir zaman da olmadım. Hayatım CHP zihniyetiyle mücadele etmekle geçti. Ama siz de AK Parti’nin avukatı değilsiniz. Yanlışlıkların avukatlığını yapmayın. Allah’tan korkun” dedi.

Karahasanoğlu’nun ısrarla başörtüsüne getirmek istemesine Davutoğlu, “Senin dilinle beynin arasında bir ilişki var mı!” diyerek tepki gösterdi.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ