Ağır ceza üyesi hakim: Beraat vermememiz için sürekli uyarı yapılıyor!

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Doğan, ağır ceza mahkemesi üyesi olan hakim bir öğrencisinin söylediklerini sosyal medya hesabında paylaştı.

 Doğan’ın paylaşımı, sözde ‘f.tö’ davalarında yapılan soruşturma ve yargılamaların tamamen siyasi olduğunu da gözler önüne serdi.
Gazeteci-televizyoncu Çağlar Cilara’nın ‘Bir değil, milyonlarca insan mağdur edildi bu süreçte. Adalet Bakanı bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama tam söyleyemiyor.” tweet’ini alıntılayan Doğan, şu ifadeleri kullanıyor: “Bir öğrencimle 3 ay kadar önce bir kafede karşılaştık. İstanbul’da Ağır ceza üyesiymiş. Örgüt iddiasına dayalı sanıklara berat vermememiz için sürekli tenbihat yapılıyor, vicdanımız rahat değil diye yakındı. Yeni Türkiye hakimleri bile vicdanen rahatsız. Sn. Bakan!”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, önceki gün yaptığı açıklamada, “Suçla ve suçlulukla mücadele ederken masum insanları incitmemek gerekir. Bir tek masumun bile haksız şekilde suçlanmasına, gereksiz işlemlerin muhatabı olmasına da asla tahammül edemeyiz.” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ