ABD'deki dizinin senaryosunu da Hizmet yazıyormuş!

Her an bir hakim senariste 41 yıl verebilir!
Hidayet Karaca'yı dizi senaryosundan 41 yıl hapis cezasına çarptıran Erdoğan Rejimi şimdi de ABD'deki diziler ile Hizmet Hareketi arasında senaryolar üretmeye başladı. 

Netflix- ABC'nin dünyaca ünlü dizisi 'Designated Survivor'ın son bölümü özellikle sosyal medyada dikkat çekmişti. Başrol oyuncusu Kiefer Sutherland'in ABD Başkanı Tom Kirkman'ı oynadığı dizide, Türkiye Cumhurbaşkanı 'Fatih Turan', Beyaz Saray'ı ziyarete gidiyor ve "Ülkemde darbe yapmaya çalışan 'Nuri Şahin' isimli teröristi bize iade etmemek, stratejik müttefikliğe aykırı" diyor.

ABD Başkanı Kirkman ise, "O bir düşünür ve eğitimci" diye karşılık veriyor.


Daha sonra Oval Ofis'e geçen iki liderin tartışması daha da büyüyor. ABD Başkanı, 15 Temmuz darbe girişimini 'Nuri Şahin'in yapmadığına dair istihbaratları olduğunu, darbeyi ordu içinde bir grubun tertiplediğini belirtiyor.

Turan da "İstihbaratınız yanlış! Ve artık üslerimizi hak etmiyorsunuz. Belki de Rusya hak ediyordur" diyor.

ABD Başkanı, 'Türk düşünür' olarak nitelendirdiği ve Türkiye'nin demokrasi içinde kalması için en önemli şans olarak gördüğünü söylediği 'Nuri Şahin'i Beyaz Saray'a davet ediyor. 'Şahin'in "Ben bir devrimciyim" diyerek kendini anlattığı Oval Ofis'teki görüşmede Başkan kendisine, yaptıklarına hayran olduğunu ve ABD'de güvenle yaşamaya devam edebileceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Turan da Türkiye'yi NATO'dan çıkartabileceğini söyleyerek rest çekiyor.

ESİNLENMEYİ SUÇ KAPSAMINA SOKUYORLAR
Dünya televizyonlarında yayınlanan tüm diziler gerçek hayattan esinlenme içeriyor. Hidayet Karaca'nın 41 yıl hapis cezası aldığı dizi de bu şekildeydi. Tıpkı ABD'de yayınlanan ​'Designated Survivor' dizisinde olduğu gibi. Ancak, yandaş medya buradan da kriminal bir durum çıkarmaya çalıştı. 

Sabah Gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, sözkonusu ABD yapımı ve Kanada'nın Toronto kentinde çekilen diziyi Hizmet Hareketi'nin çektirdiğini, finanse ettiğini ve bu senaryoyu yazdırdığını iddia etti. 

Havuz medyasının Türkiye'de müebbetlik suç kapsamına kolaylıkla suçtuğu dizi senaryolarıyla ilgili bu iddia sosyal medyada alay konusu oldu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ