ABD'de korumalara saldırı emrini Erdoğan mı verdi?

Ortaya yeni çıkan bir videoda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington’da korumalarının Erdoğanla konuştuktan sonra saldırıya geçtiği görülüyor.


Erdoğan, ABD’deki korumalarına saldırı emrini... by aktifhaber

Amerikanın Sesi tarafından yayınlanan videoya göre Erdoğan Washington’daki Büyükelçilik Rezidansına gelirken Türk korumalar ve kalabalık ile bir düzine kadar protestocuların karşı karşıya olduğu ama kavganın başlamadığı görülüyor. O sırada protestocuların, megafon yardımı ile ”baby killer Erdogan” (Erdoğan bebek katili!) diye bağırdıkları görülüyor.


Bu sırada Erdoğan’ın yakın koruması Erdoğan ile konuşmaya devam ediyor. Aşağıdaki videonun 15. saniyesinden sonra ise Erdoğan’ın koruması, bir başka korumaya bir emir veriyor. Gri renkli takım elbisesi ve bıyıklı bu ikinci koruma ise önce emri duyuyor. Daha sonra dönüp tekrar emin olmak için emri yeniden tekrar ettirdiği görülüyor. Gri takım elbiseli koruma emri duyduğundan emin olduktan sonra, tam 16. saniyede dönerek hızla diğer korumaların içine koşuyor.

Bundan tam 8, 10 saniye sonra aşağıdaki Türk korumalar bir anda karşıdan bulunan 8, 10 protestocuya saldırmaya başlıyorlar. İşte bu video ve görüntüler o günden beri bütün ABD ve dünya tarafından izlenmeye devam ediyor.

16. saniyeden sonra tam bir dakika arabada bekleyen Erdoğan daha sonra, emri alan gri renkli korumanın geri dönmesi ile birlikte arabadan çıkıyor. Erdoğan sonra biraz daha saldırıyı izliyor, arabanın arkasına doğru yürüyor ve yeniden arabanın arkasında olanları izliyor. Sonra ise içeriye giriyor.

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ