8 yaşındaki kanser hastası Ahmet’in annesi: Çaresizim, bana ihtiyacı var

Babası cezaevinde olan, annesinin de yurt dışı yasağı olan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç'ın annesinden ayrı kaldığı için tedavisinin olumsuz etkilendiği belirtildi.


Anne Ataç, Bakan Abdülhamit Gül'e seslenerek, "Ben şu an çok çaresizim. Ahmet'imin bana çok ihtiyacı var. Kimse sesimi duymuyor" dedi.

Kendisine refakat eden babaannesi ile birlikte 20 Ocak’ta Adana’dan Antalya aktarmalı olarak Almanya’ya ulaşan Ahmet Burhan, annesinin yanında olmasını istiyor. Babası cezaevinde olan, annesinin de yurt dışı yasağı olan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın annesinden ayrı kaldığı için tedavisinin olumsuz etkilendiği belirtildi.


“ŞU AN ÇOK ÇARESİZİM, LÜTFEN SESİMİ DUYUN”

Gece yarısı oğluyla yaptığı görüntülü görüşme kaydını paylaşan anne Zekiye Betül Ataç, Adalet Bakanlığını ve Bakan Abdülhamit Gül’ü etiketleyerek, “Ben şu an çok çaresizim. Ahmet’imin bana çok ihtiyacı var. Kimse sesimi duymuyor. Lütfen sesimi duyun @adalet_bakanlik, @abdulhamitgul” dedi.

“AHMED GÜN SAYIYOR, TAKATİM KALMADI”

Anne Ataç, oğlundan havalimanından ayrılırken kısa süre sonra peşinden geleceğini söylediğini ve oğlunun gün saydığını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Ahmed gitmek istemedi. Giderken gayri ihtiyari ağzımdan ‘Sen git, ben iki haftaya geleceğim’ dedim. Şimdi gün sayıyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Karşısında hep güçlü olmaya çalışıyorum ama artık takatim kalmadı. Ne benim ne de Ahmed’imin @adalet_bakanlik @mahirunal” ifadelerini kullandı.
 
AVAZYAN: TANRIYA İNANCINIZ VARSA…

Ahmet Burhan Ataç’ın görüntülerini ve annesinin feryadını paylaşan insan hakları aktivisti Arlet Natali Avazyan, “Tanrıya birazcık inancınız varsa şu videoyu izleyin, insafa gelirsiniz… @adalet_bakanlik, @abdulhamitgul, #AhmetinAnnesinePasaport Benim Kara Efem çok ağlıyor, annesini çok özlemiş” dedi.

#AhmetinAnnesinePasaport

Sosyal medyada yankı uyandıran videodan sonra binlerce kişi Ahmet’in annesine kavuşması gerektiğini belirten mesajlar paylaştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ