58 şehit var Erdoğan'ın keyfi yerinde

58 şehidin ardından Erdoğan, Katar Emirini Türkiye'de ağırlıyor... İki liderin keyifli halleri, tebessümleri ve lüks tutkusu aynen devam etti.
Bir hafta içinde Türkiye'de iki büyük bombalı saldırı gerçekleşti. İstanbul'u kalbinden vuran saldırıda 44 kişi şehit oldu. Ardından Türkiye'nin teröre hedef olmayan şehirlerinden Kayseri'de komandolar hedef alındı. 14 asker şehit oldu, 56 kişi yaralandı. 

Ancak iki patlama da Recep Tayyip Erdoğan'ın keyfini kaçırmaya, programını değiştirtmeye yetmedi. Erdoğan yakın dostu Katar Emiri Halife Bin Hamed Al Sani'yi ağırladı. Terör saldırılarına muhatap olan ülkelerde tüm programlar iptal edilirken, Erdoğan programını değiştirmedi ve Katar Emiri'yle birlikte arsa baktılar.

58 ŞEHİT VAR ONLAR ARSA BAKTI


Katar Emiri'ni Trabzon'da uçağının merdivenlerinde karşılayan Erdoğan, 50 son model Mercedes ve iki VİP helikopteri hazır bulundurdu.

Katar Emiri'yle VİP helikoptere binen Erdoğan, "kış turizmi yapılabilecek arsaları" havadan Katar Emiri'yle birlikte gezdi.
 
GÜLÜCÜK EKSİK OLMADI
Erdoğan'ın 58 şehide rağmen Katar Emiri'yle programı boyunca temessüm yüzünden eksik olmadı. 

Katar Emiri ve Erdoğan'ın Halep'in düşmesinden sonra keyifleri de dikkate değerdi. Suriye'deki iç savaşın destekleyicisi iki liderin ürettiği politikalar sonucu yüzbinlerce insan Esad'ın hedefi oldu ve ikilinin savaş stratejisi geçtiğimiz hafta tamamen çökerek Halep, Esad'ın eline geçti.
 

İKİ LİDERİN ASKERLERİ DE GÖZALTINDA
Öte yandan bugün Suriye ordusunun yaptığı opeasyonda bir Türk subay ve Katar subayı Esad güçleri tarafından gözaltına alındı. Türk subayın ismi Mutaz Kanoğlu; Katarlı subayın ismi ise Muhamad Tamimi. Ancak bu durum da ikilinin keyfini kaçırmadı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ