Yandaş Selvi’den Erdoğan’ı ‘dislike’layan Z kuşağına tehdit

YKS öncesi gençlerle yaptığı online söyleşide Erdoğan’ı ‘dislike’layan yaklaşık 400 bin gence uyarıda bulunan Selvi, ”Şimdiden uyarayım dislike atan dislike’lanır” dedi.Gelecek seçimlerdeki 7 milyona yakın oy potansiyeli bulunan Z kuşağını köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, hiçbir önyargı olmadan gençleri tanımaya çalıştığını söyledi.


Z kuşağının kimilerine göre devrimci, kimilerine göre de sorumsuz olarak tanımlandığını belirten Selvi, 2000’den sonra doğan bu gençleri tanımak için Gezici Araştırma şirketinin anketini incelediğini yazdı.

Anket çalışması sonuçlarından örnekler veren Selvi şu bilgileri okurlarıyla paylaştı, ”Hızlı düşünme metodları yüksek. Toplumsallıktan çok bireyseller. Bağımsız ve özgür olmayı seviyorlar. Ama takım çalışmasına da yatkınlar. Özgüvenleri yüksek. Bu kuşak için mümkün olmayan bir şey yok. Mümkün olan hemen, imkânsız olan derhal durumu. Aileleri ile dünyaya bakış açıları arasında fark yüzde 86.7 seviyesinde. Tam bir uçurum var desene şuna.”

SİYASİLER İYİ TANIMALI

Gençlerin yüzde 87.2’sinin sosyal medya hesabı olduğunu ve günün 6 saatlerini sosyal medyada geçirdiklerini belirten Selvi, ”Z kuşağının oylarını almaya talip olan siyasi partilerin bu gençleri iyi tanıması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Selvi yazısının devamında gençler için, ”Çevre, insan hakları, hayvan hakları ve sıfır atık konusunda duyarlı olan bu gençler, aynı zamanda yerel değil, dünyalı. “Dünyalı dedik” de “Ülke sevgileri yok” demedik. Ama bir kedinin ölümü için dünyayı yakabilirler” diye konuştu

‘DİSLİKE ATAN DİSLİKE’LANIR

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YKS öncesi gençlerle yaptığı online söyleşide Erdoğan’ı ‘dislike’layan yaklaşık 400 bin gence bir uyarıda da bulunan Selvi, ”Bu da benden Z kuşağı gençlere gelsin: Gençler, şimdiden uyarayım dislike atan dislike’lanır” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ